FOTO: Hrozivá nehoda na Svätoplukovej s piatimi zranenými - zrazili sa tu trolejbus MHD, nákladné auto a taxík!

29.11.2019

Zdroj: FB Revízori

Páčil sa vám článok?

Svätoplukovu ulicu dnes napoludnie ochromila dopravná nehoda trolejbusu linky č. 202, nákladného a osobného auta. Podľa zverejnených záberov to vyzerá tak, že trolejbus najskôr narazil do taxíka a následne ho odhodilo do protismeru, kde sa čelne zrazil s nákladným autom...

Na Svätoplukovej ulici sa zrazil trolejbus s osobným a nákladným autom. Na mieste sú aj zranení. Premávka v tomto úseku je prerušená aj pre individuálnu dopravu. Odklon liniek je cez Miletičovu, Trnavské a Račianske mýto, Šancovu ul. na Hlavnú stanicu, resp. Pražskú. Trolejbusy odkláňajú na alternatívne trasy. Linka 202 premáva po rovnakej trase ako linka 201, teda Dolné hony - Trhovisko - Račianske mýto - Hlavná stanica. Linka 205 premáva po trase Trnávka - Zimný štadión - Trhovisko - Dulovo námestie - Cvernovka - Autobusová stanica - Nemocnica svätého Michala. Linka 212 premáva odklonom po trase Cintorín Vrakuňa - Trhovisko - Račianske mýto - Kramáre - Železničná stanica Železná studienka.

Po piatkovej nehode trolejbusu, osobného a nákladného vozidla na Svätoplukovej ulici v Bratislave odhaduje Dopravný podnik Bratislava (DPB) škodu nad 10.000 eur. Pre TASR to povedal vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík. Po nehode evidoval dopravca piatich zranených, dvaja ľudia boli ošetrení na mieste a troch transportovali záchranári do nemocnice.

Nehoda sa podľa Michlíka vyšetruje. Havarovaný trolejbus šiel na linke 202 v smere na Hodžovo námestie a jazdil po hlavnej ceste. DPB tvrdí, že osobné vozidlo, ktoré vychádzalo z Velehradskej ulice, označenej ako vedľajšia cesta, mu nedalo prednosť a narazilo do trolejbusu.

"Trolejbus po náraze prešiel čiastočne do protismeru, kde narazil do protiidúceho dodávkového vozidla. Na mieste bolo päť zranených," spresnil Michlík. Tri osoby boli podľa jeho slov prevezené do nemocnice so zraneniami hlavy a krku. "Dve osoby so zraneniami rúk boli ošetrené na mieste," podotkol.

Hovorkyňa Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby (OS ZZS) Alena Krčová pre TASR potvrdila, že dopravná nehoda si vyžiadala tri zranené osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice. Utrpeli však podľa nej ľahké poranenia.

Zdroj: FB Revízori

​Po čelnej zrážke nákladného auta a trolejbusu si to azda najviac odniesol biely taxík značky Renault na kraji cesty...

Zdroj: FB Revízori

​Trolejbusu sa v dôsledku čelného nárazu rozbilo čelné sklo... 

Zdroj: FB Revízori
Zdroj: FB DPB

Zdroj: FB DPB

Zdroj: FB DPB

​(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.