Cez víkend sa koná v Bratislave zraz historických železničných vozidiel

15.6.2024
0

Zdroj: Výhrevna Vrútky

Páčil sa vám článok?

Počas soboty a nedele (16. 6.) sa v starom bratislavskom rušňovom depe koná 24. ročník celoslovenského zrazu historických železničných vozidiel s názvom Rendez. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Dominik Drevický.

"Návštevníci si budú môcť pozrieť elektrický rušeň radu 350 v dobovom nátere, ktorý im predstaví náš rušňový personál. Okrem toho v nedeľu 16. júna bude naša motorová jednotka radu 861 nasadená na kyvadlovej doprave medzi areálom podujatia a bratislavskou hlavnou stanicou," priblížil generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa.

Verejnosť bude môcť absolvovať aj vyhliadkové jazdy parnými a motorovými vlakmi. Súčasťou podujatia budú i historické prehliadky či tvorivé dielničky pre deti. Vystavené budú tiež viaceré historické vozidlá zo Slovenska, Česka a Maďarska.

Podujatie pripravujú Železnice Slovenskej republiky a Železničné múzeum SR v spolupráci s ďalšími železničnými dopravcami ako je aj Železničná spoločnosť Slovensko a slovenskými klubmi železničných historických vozidiel.

(TASR)

Páčil sa vám článok?