V Rači zmodernizovali električkovú trať pri Záhumeniciach

21.8.2020
0

Zdroj: DPB

Páčil sa vám článok?

V bratislavskej Rači zmodernizovali električkovú trať pri Záhumeniciach. V týchto dňoch je kolaudačné konanie a Dopravný podnik Bratislava (DPB) ráta so spustením premávky v tomto úseku začiatkom septembra.

"Trať už bola vo veľmi zlom technickom stave, no pri plánovaní jej opravy sme zapojili tie najlepšie skúsenosti a technológie, ktoré sú k dispozícii. Trať na Záhumeniciach bude tichšia než doposiaľ a s kvalitnou povrchovou úpravou, na ktorej bude vo vhodnom čase vysadená trvalka s názvom rozchodník," spresnil dopravca.

Novinkou je integrovaný označník zastávky, ktorý osadili informačnou zastávkovou tabuľou s aktuálnymi odchodmi spojov a dispečerskými informáciami o premávke MHD. "Tá okrem iného tiež disponuje video monitoringom a možnosťou audio hlásení z našej dispečerskej sály," uviedol DPB.

Zdroj: DPB

Zastávky na zmodernizovanej časti trate sú bezbariérovo prístupné z oboch strán, pretože v rámci obnovy pribudla prístupová cestička zo zastávky v smere Komisárky. Rekonštrukciou prešlo aj trakčné vedenie a stĺpy.

Zakliaty úsek? Na Botanickej bola tma ako v rohu, k tomu vypukol požiar, doprava stála

Rekonštrukciu Karloveskej radiály, konkrétne električkovej trate na úseku od tunela po Riviéru, sprevádza viacero problémov. Pre vodičov áut i cestujúcich v MHD sa prejazd po Botanickej ulici mení na skúšku nervov, no vo štvrtok o jedenástej večer ich prekvapila ďalšia nepríjemná udalosť. Pre požiar bol úsek úplne neprejazdný a aby toho nebolo málo, na rozkopanej ulici plnej jám už pár dní nesvieti verejné osvetlenie.

(TASR)

Páčil sa vám článok?