FOTO: Bude do vinohradov nad Račou jazdiť vyhliadkový vláčik?

29.5.2020

Zdroj: Racanskychodnik.sk

Páčil sa vám článok?

Snaha pomôcť pestovateľom viniča a priblížiť krásy račianskeho chotára priviedla predstaviteľov samosprávy – najmä BSK cez agentúru Turizmus regiónu Bratislava, turistickej organizácie Tour4U a tiež vedenia Račianskeho spolku k myšlienke zaviesť takzvaný Vinohradnícky expres.

O čo by išlo? Vláčik (v skutočnosti ide o malý autobus) by v pravidelných intervaloch v určených časoch robil okružnú jazdu po račianskych viniciach so zastávkami na miestach s občerstvením a najkrajším výhľadom. Prvú obhliadkovú jazdu zameranú najmä na priechodnosť úsekov a zmonitorovanie stavu vinohradníckych cestičiek absolvoval s vodičom „vláčika“ predseda Račianskeho spolku Matúš Burian. Ku fotografiám pridal komentár: „Čoskoro!“ Zdá sa teda, že sa dlhoročný plán, ako dostať k račianskym vinárom aj turistov z centra Rače resp. Bratislavy začína v spolupráci s operátorom  Tour 4U napĺňať.

Zdroj: Racanskychodnik.sk

​Odborníci očakávajú, že leto 2020 sa vzhľadom na situáciu s koronavírusom bude nielen na Slovensku niesť predovšetkým v duchu lokálneho cestovného ruchu prípadne rôznych foriem gastroturistiky. To predstavuje šancu pre miestnych poskytovateľov služieb osloviť nových zákazníkov ponukou šitou na mieru tejto situácii.

Zdroj: Racanskychodnik.sk

Zdá sa, že dostať sa k račianskym vinohradom takýmto vyhliadkovým autobusom by mohlo byť nielen pohodlné, ale určite aj zaujímavé najmä pre milovníkov hrozna a vína... 

​(ars)

Páčil sa vám článok?