Električky linky 3 do Rače sú už iba veľkokapacitné a jazdia častejšie

27.12.2019

Zdroj: DPB

Páčil sa vám článok?

Tieto správy zrejme potešia mnohých obyvateľov Nového mesta, Krasňan i Rače, ktorí využívajú na prepravu po Bratislave MHD.

"Na električkovú linku číslo 3 vypravujeme už iba moderné nízkopodlažné električky ForCity Plus, ktoré zaistia vysokú kapacitu a maximálny komfort dopravy do centra mesta," informoval Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti

Linku 3 má navyše predĺženú trasu cez Šafárikovo námestie a Starý most až do Petržalky, čím sa vytvorilo prepojenie severu a juhu Bratislavy. "Aby sa cestujúci nemuseli tlačiť, poobede sme navýšili počet spojov až o 25 percent," informuje ešte DPB.

V čase špičiek premáva aj električka linky 7, ktorá jazdí z Rače okolo Blumentálu na Hlavnú stanicu. Ráno i poobede teda električky na Račianskej premávajú každé dve minúty, čiže častejšie ako metro.

​"Tento koncept prevádzky sa nám veľmi osvedčil. Najväčšou výhodou toho, že električky jazdia za sebou tak mimoriadne často je, že cestujúci už ani nemusia dobiehať na odchádzajúce spoje. Bez čakania na dobiehajúcich sa znižuje aj ich meškanie a aj počas najsilnejšej špičky jazdia takmer úplne načas," tvrdí DPB.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.