• Rača
  • 19.07.2018 16:50

Zdravotné stredisko na Tbiliskej čaká od zajtra rekonštrukcia: Aké budú náklady?

0 0
Zdravotné stredisko Tbiliská
Zdroj: MÚ Rača

V Rači sa v najbližších dňoch začne rekonštruovať zdravotné stredisko na Tbiliskej. V piatok 20. júla bude budova odovzdaná ako stavenisko stavebnej firme. Všetky práce by mali byť hotové do konca mája 2019.

Obyvateľov z ulíc Tbiliská, Rustaveliho či Pri vinohradoch žiada račianska samospráva o trpezlivosť a tiež väčšiu opatrnosť pre možný zvýšený pohyb mechanizmov a presun materiálov v tejto lokalite. "Práce budú rozdelené do dvoch etáp, prvá bude trvať od júla do decembra tohto roku a v rámci nej sa opraví pavilón A, druhá etapa zameraná na pavilón B sa začne v januári 2019," informuje mestská časť na svojom webe.

V rámci rekonštrukcie sa zateplí a obnoví fasáda budovy, kompletne sa opravia sociálne zariadenia, ktoré doteraz neboli zrekonštruované. Vymenia sa taktiež vnútorné rozvody vodovodu a kanalizácie v sociálnych zariadeniach, osadia sa nové keramické obklady, dlažby a zariaďovacie predmety. Upraví sa aj vonkajší prístrešok pri bloku B a na hlavnom schodisku sa osadia nové okná.

Podľa výsledku vyhodnotenia súťaže zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie bude táto rekonštrukcia stáť Raču 412.415 eur s DPH.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.