Do Sadu Janka Kráľa sa vracia piknik pre milovníkov prvorepublikovej elegancie

29.5.2023
0
Dobový piknik v Sade Janka Kráľa

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Preneste sa do atmosféry čias, keď bola elegancia a džentlmenstvo samozrejmou súčasťou života. Dobový piknik, zameraný na obdobie rokov 1900 - 1950, sa 1. júla vracia do Sadu Janka Kráľa. Viac nám prezradila Zuzana Golianová, vedúca marketingu Kultúrnych zariadení Petržalky.

Čakajú vás štýlové koncerty s hudbou danej éry C. a k. orchester, SwinGang a Fats Jazz Band. Pod korunami stromov, ktoré toto obdobie samy zažili, si budete môcť v príjemnej piknikovej atmosfére vychutnať dobové atrakcie, ukážky remesiel aj módnu prehliadku v podaní Prvorepublikovej módy Marie Létalovej.

Chýbať nebude ani tanečný workshop s B-Swing, stánky s retro pochúťkami, originálnou prešporskou štrúdlou či hand-made výrobkami a šperkami.

Môžete sa zahrať dobové hry, skúsite si maľovanie na plátno... to všetko v duchu krásnych zlatých čias.

"Tak siahnite do útrob starých skríň, vytiahnite nekonečne veľké klobúky s ovocím a pávími perami a príďte do Sadu Janka Kráľa, v ktorom sa na jeden deň zastaví čas – staňte sa krásnymi, rozosmiatymi ľuďmi na piknikovej deke, s čašou perlivého vína, ktorí akoby vystúpili zo starej, vyblednutej pohľadnice a zažiarili v pôvodných farbách. Vstup je voľný!" pozývajú organizátori.

FOTOGALÉRIA z roku 2018:

Program
13:00 otvorenie
13:30 hudobné vystúpenie/ C. a k. orchester
14:30 tančiareň/ B-Swing
15:00 módna prehliadka/ Prvorepubliková móda
16:00 hudobné vystúpenie/ SwinGang
17:30 tančiareň/ B-Swing
18:00 módna prehliadka/ Prvorepubliková móda
19:00 hudobné vystúpenie/ Fats Jazz Band

Podujatie je súčasťou Kultúrneho lete v Petržalke 2023, pod záštitou MČ Bratislava-Petržalka.
(ms)

Páčil sa vám článok?