Máme majstrov sveta! Decká z tanečnej skupiny Danubia prepisujú históriu

22.11.2022

Zdroj: FB Petržalka

Páčil sa vám článok?

V poľskej Zielonej Góre sa uskutočnili Majstrovstvá sveta v show dance. Fantastické výsledky dosiahli tanečníčky a tanečníci tanečného súboru HALO HALO show dance group z petržalského klubu modernej gymnastiky DANUBIA. Na svojej stránke o fantastickom úspechu informuje mestská časť Petržalka.

Titul majstra sveta si z Poľska priviezli Maša Machatsová, David Hudák a v súťaži dvojíc duo Barbora Rajčany a David Hudák. Vicemajsterkami sveta sa zas stali Ema Puškárová a Maša Machatsová rovnako v súťaži dvojíc. 

Titul 2. vicemajstrov sveta si v Poľsku vybojovala juniorská skupina v zložení Maša Machatsová, Ema Puškárová, Sára Molčanová, Tereza Zongorová, Timea Krajčíková, Rebeka Čierniková a Adriana Vozáryová. 

Čerešničkou na torte je víťazstvo a zlatá medaila Maši Machatsovej na Svetovom pohári v disciplíne IMPRO a v tej istej disciplíne finálové 6. miesto Sáry Molčanovej. 

Finále Majstrovstiev sveta sa po prvý raz v 25-ročnej histórii klubu odohralo až s jedenásťnásobnou účasťou členov a členiek DANUBIE. Rovnako tak premiérovo boli vo finále súťaže hneď dve detské skupiny.  Úspech sa podarilo dosiahnuť symbolicky práve na 25. výročie založenia tanečného súboru Halo Halo. Tanečníčkam, tanečníkom, ale tiež ich trénerkám a trénerom patrí obrovská gratulácia a vďaka za odvedenú drinu, ktorá priniesla svoje ovocie.

​(ivk)

Páčil sa vám článok?