Čakanie na nešťastie? Ďalší uvoľnený izolátor nad hlavami ľudí

19.1.2020
0

Zdroj: Rastislav Gemerský

Páčil sa vám článok?

Koncom roka 2018 sme riešili odlomený izolátor na stĺpe vysokého napätia na Topoľčianskej ulici. Koncom roka 2019 nás čitateľ upozornil na ďalší, ktorý drží len na poistnom lanku.

„Je len otázkou času, kedy na niekoho, alebo na niečo padne, napríklad koróziou lanka alebo silou vetra. V tomto priestore sa pohybuje značné množstvo peších chodcov, aj deti,“ napísal nám Rastislav Gemerský. „Od roku 2017 je to už v poradí tretí takýto prípad...“
Zo spoločnosti METRO Bratislava a.s nám v roku 2018 odpísali, že 22 kV vedenie bolo vybudované v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, podľa platného stavebného povolenia ako energetické napojenie stavby „1. a 2. stavba rýchlodráhy, traťové a staničné úseky Lúky – Háje“. Pre nedostatok financií po roku 1990 bola stavba utlmená a neskôr zakonzervovaná. Od toho času je vedenie bez napätia... Avšak evidentne sa rozpadá. Jeho úplná asanácia je však naplánovaná až v rámci stavby „Nosný systém MHD II. časť Bosákova – Janíkov dvor“, ktorá sa očakáva až na budúci rok.

Izolátor koncom roka 2018 odstránili, aktuálne však už zodpovednosť za vedenie prebral magistrát. Jeho hovorca Peter Bubla nám 18. decembra 2019 napísal: „Okamžite sme sa spojili so Západoslovenskou distribučnou a.s., ktorá má v tomto smere kompetenciu odstrániť daný uvoľnený izolátor.“

Zdroj: Rastislav Gemerský

Je január 2020 a uvoľnený izolátor stále nezmizol...

(pn)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.