• Petržalka
  • 03.07.2017 18:08

Na Bratskej ulici vznikne moderná Petržalská tržnica

0 0
Mohlo by to byť vyhľadávané miesto pre obyvateľov Petržalky
Zdroj: Vizualizácia: Architektonické štúdio R.A.U. s.r.o.

V budove nákupného centra na Bratskej ulici v Petržalke vznikne na jar 2018 moderná mestská tržnica, ktorá v tejto lokalite chýba. Zámerom projektu je vytvoriť pre Petržalčanov priestor na rodinné nákupy v supermarkete i vo farmárskych prevádzkach. Mal by tu tiež vzniknúť priestor pre susedské stretávania i aktivity pre rodiny s deťmi.

Zmodernizovaná budova s rozlohou 4 931 m2 ponúkne Petržalčanom ideálne miesto na pravidelný rodinný nákup, oddych či spoznanie svojich susedov pod jednou strechou. Projekt poskytne okrem supermarketu s pekárňou, lahôdkami a mäsiarstvom aj novovybudovanú trhovú zónu. Koncept vnútorného riešenia vychádza zo zámeru podporiť atmosféru typickej tržnice vytvorením lineárneho trhového priestoru a špecializovaných predajní, ktoré budú doplnené novým moderným konceptom supermarketu.

„Bude to miesto určené pre lokálnych výrobcov s čerstvými potravinami, farmárske obchody či sezónne stánky, gastro zónu, cukráreň, kaviareň s vonkajšou terasou, drogériu, lekáreň a iné služby,“ hovorí Katarína Lešková, projektová manažérka Petržalskej tržnice a dodáva: „Práve takýto priestor je medzi Petržalčanmi nanajvýš žiadaný.“  Vyplýva to z prieskumu realizovaného v septembri 2016, ktorý zároveň ukázal, že až 64 % opýtaných by uvítalo viac pohybových aktivít pre deti. Jedným zo zámerov projektu je preto vytvoriť detské centrum – zónu pre deti, detské krúžky a aktivity.

Pri budove novej Petržalskej tržnice sa zachová parkovisko s kapacitou 139 miest, čo umožní pohodlné parkovanie pre všetkých návštevníkov a poskytne tiež dostatočný priestor pre outdoorové aktivity, ako príležitostné trhovisko či detské ihrisko. Tržnica sa v novej koncepcii otvorí smerom k zastávke MHD Jiráskova. Cieľom modernizácie je poskytnúť Petržalčanom nielen miesto na nákup potravín, ale aj priestor, kde budú môcť stráviť príjemný čas so svojimi susedmi.

 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.