Nové Mesto

  • Samospráva
  • 10.12.1998 09:00

V Novom Meste budujú ihriská

0 0

Na Rešetkovej ulici vzniklo v týchto dňoch nové hokejbalové ihrisko. Jeho výstavbu zabezpečila mestská časť Nové Mesto v rámci plánu akcií na rok 1998. Po ihrisku v areáli Školak Klubu na Riazanskej ulici ide o druhé zariadenie tohto typu v Novom Meste.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

Na Kuchajdu s udicou

0 0

V sobotu 28. novembra sa na bratislavskej Kuchajde otvára voda a začína sa sezóna tzv. tichého čakania s udicou v ruke.

  • Zdravie a životný štýl
  • 19.11.1998 09:00

Na Račanskej otvoria nový McDonald´s

0 0

Po štyroch reštauráciách McDonald´s pribudne onedlho v Bratislave ďalšia. Prvú prevádzku franchisingového ty­pu v Bratislave postavili na Račian­skej ulici v blízkosti benzínovej pumpy ARAL v smere na Svätý Jur a Pezinok.

  • Samospráva
  • 22.10.1998 09:00

Seniori radi mestu poradia

0 0

Nové Mesto je prvou mestskou časťou nielen v Bratislave, ale aj na Sloven­sku, ktorá podľa vzoru a skúseností samospráv v Rakúsku a v Nemecku zriadila Poradný zbor seniorov.

  • Samospráva
  • 22.10.1998 09:00

Zaujímavosti o mestskej časti Nové Mesto

0 0

Nové Mesto je v rámci Bratislavy i celého Slovenska známe aj tým, že na jeho území sa nachádza najväčší počet a najväčšia plocha športovísk. Najvýznamnejšie sú Zimný štadión Ondreja Nepelu, štadión AŠK Inter Slovnaft, ŠK Slovan Bratislava, tenisový areál TK Slovan Kerametal, krytá plaváreň, športová hala Pasienky alebo cyklistický štadión V. Ružičku.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.