FOTO: V Novom Meste riešili dilemu či vytvoria parkovacie miesta na úkor chodníka...

31.7.2020

Zdroj: Google Maps

Páčil sa vám článok?

Na FB stránke ECHO - Nové Mesto sa včera objavila fotografia, ktorú zverejnila jedna z obyvateliek tejto mestskej časti. Je na nej vidno parkovacie miesto, ktoré zaberá prakticky celý chodník na Českej ulici. Pani sa na sociálnej sieti ostatných užívateľov pýtala či si myslia, že je to v poriadku...

"Kresliči novej parkovacej politiky na Českej dostali úpal alebo to boli Pat a Mat? Takto vyzerá 1,5 metra pre chodcov - školákov?" napísala k fotke pani Lea.

Zdroj: FB ECHO Nové Mesto

"Toto koho napadlo? Chodíme do ZŠ na Českú a na tomto chodníku sa nikdy neparkovalo. Tade chodia deti do školy," napísala Veronika. "Kresliči úpal nedostali a striekajú len to, čo je na projekte," tvrdí v diskusii Ľuboš. "V lokalite ubudne okolo 30 % parkovacích miest, tak sa to projektant snažil asi niekde vynahradiť (uznávam, že nie veľmi šťastne)," napísal Miro.  "Táto parkovacia politika je celý Pat a Mat... Aby som ako obyvateľ BA platil, keď pôjdem do inej mestskej časti?" pýta sa Ján. 

Do riešenia záležitosti sa napokon iniciatívne zapojil aj poslanec za mestskú časť Nové Mesto Branislav Filipovič, ktorý nielen pre zainteresovaných obyvateľov žijúcich v okolí školy zistil, že to nie je žiaden vtip, omyl, ale realita. "Celé som to preveril a prekonzultoval s pánmi na úrade a žiaľ tu to inak nepôjde. Norma nepustí, čiže buď tam nebude žiadne parkovacie miesto a zostanú dva chodníky po oboch stranách cesty alebo to bude takto na úkor jedného z chodníkov."

Zdroj: FB ECHO Nové Mesto

​V Novom Meste už jeden problém v súvislosti s vyznačovaním parkovacích miest riešili a to na ulici Odbojárov, kde magistrát najskôr vyznačil dve pozdĺžne miesta vedľa komunikácie namiesto pôvodných štyroch priečnych parkovacích miest, ale po proteste miestnych obyvateľov ako aj samosprávy mesto ustúpilo a počet miest zostal nezmenený...

(ars)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie