Lamač

  • Samospráva
  • 28.01.1999 00:00

Zaujímavosti o mestskej časti Lamač

0 0

Najstaršia zachovaná správa o majetkoch, zvaných Plumnou - Blumenau pochádza z roku 1279. Tohto roku mošonský a bratislavský išpán Peter daroval Jakubovi, richtárovi Bratislavy, akúsi pustú a neobývanú zem, ktorá sa menuje Plumnou.

  • Zdravie a životný štýl
  • 28.01.1999 00:00

Nemocnica stále chátra

0 0

Na území mestskej časti Lamač je už niekoľko rokov rozostavaný komplex nemocnice, ktorý sa doteraz nepodarilo dokončiť a posledné roky postupne chátra. Nemocnica, s ktorej výstavbou sa začalo niekedy v osemdesiatych rokoch, bola projektovaná na predchádzajúci systém zdravotníctva.

V krátkom čase by sa v Lamači malo začať s realizáciou projektu polyfunkčného objektu na Studenohorskej ulici. Vypracovaná urbanisticko-architektonická štúdia rieši dobudovanie existujúcej bytovej zástavby v tejto časti navrhovaným bytovým domom s občianskou vybavenosťou a garážami na voľnej zelenej ploche.

  • Samospráva
  • 10.09.1998 09:00

Svätá Margita víťazí nad zlom

0 0

V nedeľu 6. septembra boli v Lamači vysvätené nové symboly tejto mestskej časti - erb, pečať, vlajka, štandarda a koruhva. Lamač sa tak vrátil podobne ako ostatné bratislavské mestské časti k historickým symbolom, ktoré reflektujú históriu a tradície obce.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.