Princezné, rytieri i remeslá: V Karlovej Vsi bude prvý historický renesančný piknik

21.5.2024
0

Zdroj: argyll.sk

Páčil sa vám článok?

Bratislavská Karlova Ves organizuje túto nedeľu prvý Renesančný piknik. Návštevníkov prenesie do obdobia kráľa Mateja Korvína. Uvidia ukážky etikety na kráľovskom dvore, renesančnú módu, tanečné a hudobné kreácie, ale aj čo všetko musí ovládať rytier či princezná.

"Renesančný piknik sa uskutoční v nedeľu 26. mája od 14.30 h v Parku SNP v Líščom údolí.
Dospelí aj deti si budú môcť vychutnať množstvo aktivít, vrátane rytierskych súbojov, o ktoré sa postará občianske združenie Gaston a Šermiarsko-divadelná spoločnosť Argyll," informoval nás hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Pripravené budú ukážky historických remesiel a zábava pre deti, ktoré, ak sa budú chcieť stať rytierom, budú musieť splniť rytierske úlohy. S divadlom ZáBaVKa a so šašom budú zachraňovať princeznú a s kúzelníkom Talostanom sa prenesú do magického sveta kúzel.

Spoločnosť Fringia predstaví tanečné a módne trendy z obdobia renesancie, malé princezné poučí o etikete a tanečných kreáciách na kráľovskom dvore. Na záver sa uskutoční renesančný koncert v podaní Muchovho sláčikového kvarteta. Pre všetkých, ktorí prídu v dobovom kostýme, je pripravená súťaž o najkrajší a najkreatívnejší kostým. Víťazný kostým získa víkendový pobyt v hoteli na Slovensku.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?