Karloveské hody sú už v plnom prúde, bohatý program na vás čaká až do nedele

22.9.2023
0

Zdroj: FB Heľenine oči (official)

Páčil sa vám článok?

V bratislavskej Karlovej Vsi sa dnes začali hody. Zabávať sa, dobre najesť i napiť sa môžete až do nedele. Pripravený je naozaj bohatý program. Dnes to v Líščom údolí naozaj žilo.

Karloveské hody 2023 slávnostne odštartovali o 14.00 h na Námestí svätého Františka viazaním hodových strapcov a kultúrnym programom. 

Počas otváracieho programu moderátor Richard Vrablec spolu s  Danielom Kollárom, majitelom vydavatelstva Dajama a jedným z autorov Matúšom Šrámkom, predstavili novinku, knihu Premeny Karlovej Vsi. Druhým autorom je Ľubomír Deák, zakladateľ občianskeho združenia Bratislava a jej Premeny.

Zdroj: FB Richard Vrablec

​Moderátor Richard Vrablec, Daniel Kollár a Matúš Šrámek, jeden z autorov knihy Premeny Karlovej Vsi

Od 18.00 h sa program presunul do v Líščieho údolia, kde pokračuje až do nedele.

Hlavnou piatkovou hviezdou dnes bola prešovská kapela Heľenine oči, nasledovali Tanec ulice (19.00 h) a recisistická hudobná zostava Tusté Baletky (19.30 h) a svetelná šou Stana Mečiara a set DJ EKG.

Zdroj: FB Heľenine oči (official)

Plné Líščie údolie počas koncertu kapely Heľenine oči. 

V sobotu otvorí program o 14.30 h vystúpenie folklórnych súborov Čečinka a Čečina. Nasledovať bude tanečné vystúpenie Školy breaku (16.00 h), slovenskej kapely Darkness positive (16.30 h) a ukážka rytierskych súbojov (17.30 h). Večerný program o 18.00 h otvorí košická skupina Puding pani Elvisovej. O 19.00 h sa predstaví Karloveské tanečné centrum, o 19.30 h bratislavská rocková skupina Korben Dallas. O 20.30 h pokrstia novú knihu Premeny Karlovej Vsi, ktorú už dnes predstavili počas otváracieho programu.

Ak vás táto kniha zaujíma, viac sa o nej dočítate tu:

Sobotný program uzavrie o 21.00 h indie popová kapela Lavagance.

Karloveské hody otvoria svoj posledný deň v nedeľu o 14.00 h rovnako v Líščom údolí. Najskôr vystúpi dvojica Paci Pac so svojím detským hudobným programom. O 15.00 h ich vystrieda na pódiu folklórny súbor Dolina. Karloveská skladateľka, textárka a interpretka spievajúca v slovenčine, angličtine a francúzštine Janais, ktorá je charakteristická popovým spevom s prvkami folku a šansónu, vystúpi o 16.30 h. Nadväzovať bude umenie nového cirkusu bez zvierat CirKus-Kus.
Hedlajner tohtoročných hodov, český pesničkár Pokáč, vystúpi o 18.00 h. 

Súčasťou tohtoročných Karloveských hodov sú tradične aj sprievodné podujatia. Hodový vláčik bude bezplatne premávať v sobotu aj nedeľu z Dlhých dielov do Líščieho údolia a späť. V stane mestskej časti sa budú môcť návštevníci hodov stretnúť so zástupcami Karlovej Vsi. Deti sa môžu odviezť na technike verejnoprospešných služieb. V Komunitnej uličke sa predstavia miestne občianske komunity a združenia.

(ms)

Páčil sa vám článok?