Advent v Karlovej Vsi otvoria koledy v podaní speváckeho zboru M@gnificat

24.11.2022
0

Zdroj: MÚ Karlova Ves

Páčil sa vám článok?

Karloveský advent sa začne v nedeľu 27. novembra o 17:00 hodine na pešej zóne Pribišova a o 19:00 hodine na Námestí sv. Františka. Viac nám prezradil hovorca estskej časti Branislav Heldes.

Na oboch miestach vystúpi spevácky zbor M@gnificat pod vedením zbormajstra, dirigenta a skladateľa Mariána Kittnera. Zbor zaspieva chorály aj známe slovenské a zahraničné vianočné koledy. Pripravené bude drobné vianočné občerstvenie. 

Zbor vystúpi pri príležitosti rozsvietenia prvej sviece na veľkých adventných vencov na pešej zóne na Pribišovej ulici aj Námestí sv. Františka. Počas najbližšieho víkendu sa rozžiari aj ďalšie vianočné osvetlenie v Karlovej Vsi. Vianočnú výzdobu karloveská samospráva každoročne dopĺňa, v tomto roku pribudne vianočné osvetlenie v areáli MŠ Majerníkova 11. Doplní tak svetelnú výzdobu po mestskejčasti, aktuálne na 14 stromoch, piatich budovách či stavbách.

Vianočné osvetlenie v Karlovej Vsi je zostavené z úsporných LED žiaroviek a bude svietiť v tom istom čase, ako verejné osvetlenie s výnimkou toho, ktoré sa nachádza v areáloch materských škôl. Karlovešťanom bude prinášať radosť aj počas vítania Nového roka a Troch kráľov, do nedele 8. januára 2023.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?