Problém v Karloveskej zátoke. Majú ho cyklisti aj chodci

22.6.2020
Romantika Karloveského ramena

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave deklaruje záujem o spoluprácu pri riešení chýbajúceho chodníka medzi starou lodenicou a Mostom Lafranconi v Karloveskej zátoke.

Zdôrazňuje, že financie na výstavbu síce nemá, rada však príjme návrh konkrétneho projektu mestskej časti Karlova Ves a hlavného mesta. Reaguje na výzvu mestskej časti, aby začala riešiť dlhodobý problém peších, cyklistov a bežcov. 

Univerzita poznamenáva, že na úrovni zástupcov mestskej časti, hlavného mesta a UK sa k danej téme uskutočnilo už vo februári tohto roka spoločné stretnutie. Už na ňom mala univerzita deklarovať záujem o spoluprácu. "UK nemá zdroje na vybudovanie chodníka alebo cyklotrasy v danom území, preto s potešením prijmeme návrh konkrétneho projektu zo strany nášho partnera hlavného mesta v spolupráci s mestskou časťou," uvádza univerzita v stanovisku s tým, že je otvorená ďalšej komunikácii a spolupráci v rámci možných zákonných riešení.

Na chýbajúci chodník a prepojenie frekventovanej cyklotrasy s Mostom Lafranconi upozornila minulý týždeň karloveská samospráva. Univerzitu ako vlastníka pozemku vyzvala, aby situáciu začala riešiť. Mestská časť poukazuje v tejto súvislosti na to, že úsek je plný jám a po daždi značne blatistý.

Cyklisti z Devína, Dúbravky či Karlovej Vsi majú podľa samosprávy dve možnosti, ako sa dostať do mesta a späť. "Buď využijú existujúcu obchádzku popri botanickej záhrade s krkolomným slalomom okolo autobusovej zastávky a pomedzi mohutné piliere, alebo druhý slalom cez Karloveskú zátoku, kde ich čakajú jamy a po daždi aj blato," uviedol hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.