VIDEO: Ako bude vyzerať Karloveská radiála a jej zastávky po rekonštrukcii?

18.5.2020
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Práce na rekonštrukcii Karloveskej radiály, teda električkovej trate na úseku tunel - Molecova, aktuálne spôsobujú veľké problémy s plynulosťou dopravy. Viete však, ako bude trať vyzerať, keď bude dielo hotové?

Rekonštrukcia posledného úseku Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály za 65,1 milióna eur s DPH sa začala v sobotu 2. mája. Realizuje ju vysúťažené konzorcium firiem DK Radiála. Modernizáciu zaplatia z európskych peňazí. V rámci stavebných prác modernizácie sa doteraz zrealizovali dve etapy, a to od zastávky Molecova po obratisko Kútiky a od obratiska po Záluhy (Damborského). Aktuálne sa pracuje na poslednej etape, teda úseku medzi tunelom a Molecovou (Riviéra) a buduje sa podchod v Dúbravke na zastávku Záluhy.  Práce by mali podľa plánu ukončiť v priebehu septembra.

Viete však, ako bude vyzerať tento úsek trate po dokončení? A ako sa upravia niektoré zastávky? Viac sa dozviete z tohto videa z dielne Bratislavského samosprávneho kraja.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.