Zistili sme: Kedy otvoria aj Botanickú záhradu?

14.5.2020
0

Zdroj: čitateľ

Páčil sa vám článok?

Kým bratislavská zoologická záhrada a mestské parky a záhrady minulý týždeń otvorili svoje brány pre návštevníkov, Botanická záhrada je stále zatvorená. Zisťovali sme, kedy ju otvoria.

Neprístupnosť záhrady prekvapila náško čitateľa, ktorý nám zaslal aj fotografiu uzatvoreného vchodu. Ako dôvod sa uvádza koronavírus COVID-19. V súčasnosti sú však už mestské parky či záhrady pre verejnosť otvorené. Botanická záhrada, kde je zrejme riziko nákazy rovnako nízke, však patrí pod Univerzitu Komenského.

Záhrada pritom neslúži iba na prechádzky, konajú sa tu rôzne aktivity, ktoré sú tiež zatiaľ zrušené. V júni to majú byť napríklad výstava skalničiek, výstava kaktusov, otvorenie Kultúrneho leta či neskôr v júli a auguste letné koncerty. Spýtali sme riaditeľa záhrady Jaroslava Bellu, kedy sa záhrada otvorí.

Zdroj: čitateľ

"​Včera sa na UK rozhodlo otvoriť Botanickú záhradu UK 6. júna 2020. Všetky akcie plánované na mesiac jún sú zrušené," prezradil nám riaditeľ záhrady Bella. 

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.