Sezóna komárov je už tu, mesto zasahuje proti ich liahniskám v zaplavených územiach

16.6.2024
0

Zdroj: FB Bratislava - hlavné mesto SR

Páčil sa vám článok?

Mesto Bratislava naďalej pokračuje v monitoringu a likvidácií liahnisk komárov larvicídom BTI v záplavových územiach. Bratislavská samospráva o tom informovala na sociálnej sieti.

"Najintenzívnejšie veľkoplošné zásahy sa robia v kritických záplavových lokalitách ako je Devín, Devínska Nová Ves, Petržalka, Rusovce, Podunajské Biskupice či Dúbravka," napísalo mesto s tým, že ich realizujú aj mimo týchto lokalít.

Robia tak pomocou dronov, z člnov aj "chrbtových chrličov". Monitoring a zásahy sú podľa samosprávy už od skorej jari, čím, ako tvrdí, eliminovali miliardy lariev komárov skôr, ako sa z nich stihli vyliahnuť komáre.

Zdroj: FB Bratislava - hlavné mesto SR

V súčasnosti sú  niektoré lokality Bratislavy pre komáre rajom.

Ľudí upozorňuje, že komáre sa liahnu aj v rôznych nádobkách, sudoch s vodou a jazierkach v súkromných záhradách. Odporúča preto BTI v tabletkovej forme, dostupný pre občanov je na magistráte alebo na miestnych úradoch bratislavských mestských častí.

Zdroj: FB Bratislava - hlavné mesto SR

Larvy komárov. 

V súčasnosti však už komáre vo veľkom atakujú známe bratislavské lokality ako Devín. Okrem záplav k tomu prispeli aj časté dažde, po ktorých sa vytvorilo množstvo kaluží.

(tasr, ms)

Páčil sa vám článok?