V dúbravskom amfiteátri si môžete vychutnať hudobné tóny na čerstvom vzduchu

19.7.2020
Kultúrne leto v Dúbravke

Zdroj: Mudu

Páčil sa vám článok?

Kultúrne leto v Dúbravke prináša v druhej polovici júla koncert, ktorý určite zaujme nielen seniorov, ale všetkých priaznivcov dobrej hudby a krásnych piesní.

Dúbravčania sa môžu 22. júla o 17-tej tešiť na podujatie pod názvom Koncert nielen pre seniorov, v rámci ktorého vystúpia Mája Velšicová, Dúbravanka, Maroš Bango a Festivalový orchester Bratislava. Stačí prísť v určenú hodinu do Dúbravského amfiteátra pri Dune na Valachovej ulici a vychutnávať si pohodové tóny.

Zdroj: MČ Dúbravka

Kultúrne leto pokračuje v mesiacoch júl a august nielen v amfiteátri, ale aj v Parku Pekníkova a pred Domom kultúry. Všetkých srdečne pozývam,“ dodáva starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Organizátormi podujatia sú mestská časť Bratislava - Dúbravka a Dom kultúry Dúbravka. Vstup je voľný.

O účinkujúcich

Mája Velšicová je slovenská herečka, speváčka a moderátorka. Už v druhom ročníku štúdia herectva účinkovala v populárnom programe v legendárnom kabarete Tatra revue. Po jeho zániku vymyslela Mája s manželom Michalom Slivkom vlastný program, s ktorým cestovali po svete.

Dúbravanka – Zmiešaný zbor seniorov, akordeón, heligónka, bubon. Prináša piesne najmä z regiónu, ale aj vlastné, súbor má tradíciu cca 20 rokov. Kapelníkom je Jozef Cintula.

Maroš Bango –  slovenský nevidiaci umelec, spevák. Prezývajú ho slovenský Bocelli. Manželkou, manažérkou a moderátorkou jeho koncertov je taktiež nevidiaca Alexandra Bangová. Spieva operné árie, operety, kantilény, evergreeny, piesne z repertoáru slávnych tenorov Luciano PavarottihoAndrea Bocelliho a Petra Dvorského, sakrálnu hudbu a tanečné a ľudové piesne rôznych národov (cigánske, maďarské, ruské, moravské).

Festivalový orchester Bratislava - orchester tvorí partia mladých ľudí zapálených pre hudbu. V repertoári majú rôzne žánre - od klasických pochodov a orchestrálnych skladieb, cez polky, valčíky, pop piesne, repete, muzikál, piesne pre sólový nástroj až po tematické, ako napríklad koledy. Taktiež sa vedia zmeniť na big band.

(ts)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie