Devínska Nová Ves napreduje v prácach osadenia kamery na Sandbergu

26.7.2022

Zdroj: internet

Páčil sa vám článok?

Bratislavská Devínska Nová Ves pokračuje v prípravách osadenia kamerového systému dohliadajúceho na významnú paleontologickú lokalitu Sandberg.

Koncom týždňa by mala byť vysúťažená firma, ktorá bude kameru inštalovať. Pre TASR to uviedla Jana Martanovičová z mediálneho oddelenia miestneho úradu.


"Práce napredujú. Minulý týždeň sme inštalovali stĺp, na ktorom bude kamera umiestnená. Súčasne rokujeme s operátorom, ktorý bude zabezpečovať pripojenie na internet. Koncom tohto týždňa by už mala byť vysúťažená firma, ktorá kameru inštaluje," priblížila Martanovičová.

Pre časté porušovanie pravidiel pohybu návštevníkov v lokalite Sandberg sa mestská časť vlani rozhodla nielen pre osadenie kamery, ale aj zintenzívnenie osvety v oblasti ochrany vzácnej lokality, ktorá je domovom viacerých vzácnych a zákonom chránených živočíchov a rastlín. V minulosti sa totiž ochranári i samosprávy stretávali s častým porušovaním pravidiel pohybu návštevníkov, ale aj ničením tamojšej chránenej flóry a fauny.

Štátna ochrana prírody SR tiež už vlani avizovala posilnenie stráže prírody v národnej prírodnej rezervácii Devínska Kobyla, ktorej súčasťou je aj Sandberg (Pieskovec). Na území so štvrtým stupňom ochrany totiž zaznamenávala zvýšený počet priestupkov a porušení zákona o ochrane prírody. Pri riešení porušení zákona môže stráž v závislosti od závažnosti zisteného priestupku udeliť blokovú pokutu do výšky 300 eur.

Mestská časť pôvodne pri osadení kamery uvažovala nad vlaňajšou jeseňou, termín však nakoniec oddialila pandemická situácia i nedostatok tovaru, čím sa predĺžilo aj samotné verejné obstarávanie.

VIDEO: Na Bárdošovej ulici objavili ležovisko diviakov

Na Bárdošovej ulici na Kramároch v bratislavskom Novom Meste objavili ležovisko diviakov. Na opustenom pozemku pred bytovým domom prebýva skupinka asi desiatich diviakov, štyri dospelé samice s mladými. Miesto mestská polícia opáskovala, aby tadiaľ ľudia, najmä psičkári, nechodili. Veterinár sa pokúsi diviaky odchytiť. Na sociálnej sieti na to upozornil bratislavský mestský a novomestský miestny poslanec Jakub Mrva.

​(tasr)

Páčil sa vám článok?