So zberom kuchynského bioodpadu začnú aj v Devínskej N. Vsi a Devíne

21.4.2022
0

Zdroj: OLO

Páčil sa vám článok?

So zberom kuchynského bioodpadu sa v Bratislave postupne začne aj v mestských častiach Devínska Nová Ves a Devín. Mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) tam v najbližších týždňoch začne distribuovať obyvateľom nádoby a kompostovateľné vrecká i informačné letáky.

OLO na svojom webe informuje, že v Devínskej Novej Vsi začne distribuovať balíčky od pondelka (25. 4.). V Devíne sa majú nádoby a vrecká začať obyvateľom rozdávať od 6. mája. Presný harmonogram je zverejnený na webe mestskej spoločnosti.

Zber kuchynského bioodpadu bol v hlavnom meste pilotne spustený od októbra 2021 v Lamači. V marci a apríli sa pridali aj mestské časti Záhorská Bystrica (14. marca), Karlova Ves (4. apríla) a Dúbravka (25. apríla).

Zdroj: OLO

Do systému sa tento rok postupne zapoja aj ostatné bratislavské mestské časti. Po Devínskej Novej Vsi a Devíne majú nasledovať Petržalka, Ružinov, Nové Mesto, Rača, Staré Mesto, Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Vajnory, Jarovce, Rusovce a Čunovo.

Bratislava má povinnosť zabezpečiť pre svojich obyvateľov triedený zber kuchynského biologického odpadu od 1. januára 2023. Znížiť, ideálne odstrániť, sa tak má tento druh odpadu zo zmesového komunálneho odpadu.

(TASR)

Páčil sa vám článok?