Na čom pracujú? Medzi Devínom a Devínskou N. Vsou stroje odstraňujú trávu popri ceste

27.11.2020
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Ak sa zvyknte pohybovať medzi Devínom a Devínskou Novou Vsou, iste neušli vašej pozornosti práce, ktoré omentálne prebniehajú na hlavnej ceste. Zisťovali sme, o čo ide.

V posledných dňoch robotníci za pomoci bagra odstraňujú povrchovú zeminu po oboch stranáczh cesty. Nakladajú ju na nákladné autá, tie ju následne odvážajú preč. Viacerí ľudia sa pýtajú, čo je cieľom tcýhto prác. Či sa ide budovať napríklad cyklochodník (jeden cyklochodník však vedie popod cestu, je však maximálne vyťažený aj pešími - chodcami, bežcami, psíčkarmi a podobne) či rozširovať vozovka.

"Mám informáciu, že ide len o bežnú údržbu komunikácie," povedal nám starosta Devímnskej Novej Vsi Dúrius Krajčír. Cesta je však v správe magistrátu, pre potvrdenie tejto informácie sme sa obrátili i tam. 

Zdroj: ms

​​Tu je zemina odstránená už na oboch stranách cesty.

"Ide o bežné práce, ktoré robíme pravidelne, keď tráva príliš prerastie do vozovky. Tráva na krajnici sa zrezáva zväčša pre to, aby mohla lepšie odtekať voda do zeme z vozovky. Nebráni to premávke a netrvá to obzvlášť dlho. Zvykneme to robiť aj počas prípravných prác pred opravou komunikácie," povedala nám hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová. 

Zdroj: ms

Zeminu odstránili, aby sa nedostala na cestu.

Zdroj: ms

​Detailný pohľad na okraj vozovky.

Zdroj: ms

Práce na ceste.

Zdroj: ms

Práce na ceste.

Zdroj: ms

Práce na ceste.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie