FOTO a VIDEO: Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi je opäť otvorený

5.6.2020

Zdroj: FB Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Bratislavská Devínska Nová Ves opäť otvorila Cyklomost slobody, ktorý spája Slovensko s Rakúskom. Mestská časť tak urobila v súvislosti s otvorením štátnych hraníc medzi oboma krajinami. Samospráva o tom informuje na svojej webovej stránke.

 "Dnes s radosťou otvárame náš Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi. Pohyb po ňom bude opäť neobmedzený," uvádza mestská časť, ktorá zároveň návštevníkov prosí o trpezlivosť. "Nasleduje odstraňovanie bariér a čistenie cyklomosta," dopĺňa samospráva.

Most bol uzatvorený 13. marca 2020:

Mestská časť uzatvorila Cyklomost slobody v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a po uzatvorení štátnych hraníc. Jedným z opatrení, ktoré následne prijal miestny krízový štáb, bolo napríklad aj posilnenie pohotovosti dobrovoľného hasičského zboru na ochranu hraníc, napríklad v okolí Cyklomosta slobody. Reagoval tak na incidenty, ktoré sa na hraniciach odohrali, a to prekračovanie štátnej hranice mimo vyhradených hraničných priechodov nerešpektujúc pokyny a zábrany o zákaze prechodu.

Zdroj: FB Bratislavský kraj

Štátne hranice medzi Českom, Maďarskom, Rakúskom a Slovenskom sú od piatka od 08.00 h pre občanov týchto krajín otvorené bez obmedzení.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie


Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.