Mnoho praktických informácií i tipov: Hrad Devín má novú webstránku

27.10.2023
0

Zdroj: Jana Gombíková

Páčil sa vám článok?

Najnavštevovanejšia lokalita Múzea mesta Bratislavy, hrad Devín, má novú oficiálnu samostatnú webstránku. Je prispôsobená aj pre nevidiacich a návštevník tu nájde mnoho praktických informácií.

"Na hraddevin.mmb.sk nájdete všetky dôležité informácie pre naplánovanie návštevy hradu, vrátane aktuálnych otváracích hodín, výšky vstupného, aktuálne otvorených výstav či pripravovaných podujatí," priblížila nám PR manažérka Múzea mesta Bratislavy Katarína Selecká.

Na stránke nájdete aj aktualizovanú informáciu o prístupnosti areálu hradu - napríklad v zime môže byť neplánovane uzavretý z dôvodu poľadovice či intenzívneho sneženia.

Sekcia Podujatia a výstavy ponúka aj kalendár podujatí s možnosťou prekliknúť sa na predaj vstupeniek. V sekcii Spoznajte hrad Devín nájdete pútavé texty o histórii hradu, okolitej prírode či archeologickom výskume, ktorý sa v tejto lokalite realizuje už vyše 110 rokov.

Okrem toho sú tu praktické informácie o doprave na miesto, rezervačné formuláre pre školy a organizované skupiny, tipy na aktivity v okolí hradu či informácie o možnostiach prenájmu.

Zdroj: hraddevin.mmb.sk/

Nová webstránka hradu Devín. 

"Nová oficiálna webstránka hradu Devín je k dispozícii v troch jazykoch (slovenčine, angličtine a nemčine) a okrem iného ponúka aj rozšírenie fyzického informačno-navigačného systému v areáli hradu do on-line prostredia. Znamená to, že pri návšteve hradu si môžete zoskenovať QR kódy umiestnené na informačných a navigačných tabuliach a zobrazené texty si prečítať pri relaxovaní v niektorej z oddychových zón v hradnom areáli alebo z pohodlia domova," dodala Selecká.

Webstránka je tiež súčasťou zvýšenia prístupnosti hradného areálu pre návštevníkov s poruchami zraku. Na paneloch informačno navigačného systému nájdete aj QR kód, po zoskenovaní ktorého sa už čoskoro dostanete k audio sprievodcovi umiestnenému na stránke.

Nová webstránka vznikla ako súčasť projektu obnovy hradu Devín s názvom Culture Across – Kultúrne mosty cez rieku Morava, spolufinancovaného z programu spolupráce Interreg Slovenská republika – Rakúsko, ktorý bol v septembri 2023 úspešne ukončený.

(ms)

Páčil sa vám článok?