Devín chce pomôcť s respirátormi pre seniorov či sociálne odkázaných

3.3.2021

Zdroj: TASR/AP

Páčil sa vám článok?

Bratislavský Devín chce pomôcť svojim seniorom či sociálne odkázaným ľuďom s respirátormi FFP2, ktoré majú byť čoskoro povinné v obchodoch, mestskej hromadnej doprave a následne vo všetkých interiéroch. S výzvou o pomoc s ich zaobstaraním sa už mestská časť obrátila na obyvateľov. Informuje o tom na svojej webovej stránke.

"Poslanci mestskej časti v spolupráci s miestnym úradom chcú pomôcť seniorom a sociálne odkázaným ľuďom z Devína s dodržiavaním nových opatrení podľa uznesenia vlády. Obraciame sa preto na verejnosť s prosbou o podporu tohto zámeru formou obstarania určitého počtu respirátorov FFP2 podľa vlastných možností," približuje samospráva.

Respirátory je potrebné doručiť na miestny úrad, ktorý ich bude následne ďalej distribuovať. V spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom budú doručovať dva kusy každému Devínčanovi vo veku nad 60 rokov, každému obyvateľovi mestskej časti s preukazom ZŤP, ako aj sociálne odkázaným obyvateľom, ktorí v minulosti už mestskú časť o pomoc žiadali.

Tí, ktorí sa rozhodnú pomôcť, môžu kontaktovať miestny úrad prostredníctvom e-mailových adries podatelna@devin.sk alebo lubica.kolkova@devin.sk, prípadne na telefónnom čísle 02/6020 2511. Nosenie respirátora FFP2 má byť povinné od 8. marca v obchodoch a mestskej hromadnej doprave, od 15. marca vo všetkých interiéroch.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie