FOTO: Pozrite si najkrajšie fotografie povodia Dunaja

21.1.2020
0

Zdroj: Erni Szarka

Páčil sa vám článok?

Fotosúťaž Odfoť a vyhraj, pri ktorej mali súťažiaci zachytiť atmosféru povodia Dunaja či dunajských ostrovov, už pozná svojich víťazov. O naj zážitok a pekný záber sa celkovo podelilo 90 súťažiacich zo Slovenska aj Maďarska, ktorí celkovo do súťaže zaregistrovali 263 fotografií.

„Prihlásené fotky boli tematicky rôznorodé. Návštevníci ich zachytávali počas prechádzky so psom, bicyklovania, splavov či inej voľnočasovej aktivity. Boli aj z menej známych zákutí, ale našli sa i “perly” destinácie a prevažne prevládala téma “voda”. Výsledkom fotosúťaže boli mnohé umelecky zachytené kúty destinácie dunajských ostrovov s nezvyčajnou atmosférou,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba, ktorý výhercom aj osobne zablahoželal a odovzdal ceny.

Uchádzači zachytávali to naj z ostrovov Dunaja, ako aj z jeho atraktivít v okolí Malého a Mošonského Dunaja od Bratislavy cez Mosonmagyaróvár až po Komárno- Komárom (úvodná foto článku je nafotená v Šamoríne pri hrádzi, autor: Erni Szarka, názov fotografie: A világ közepén... - Uprostred sveta...)

Všetky fotografie viackolovo posudzovala a hodnotila päťčlenná  porota zložená z profesionálnych fotografov a predstaviteľov reklamnej agentúry. Každý člen si najskôr nezávisle vytvoril rebríček piatich najlepších fotografií. Následne z týchto 25 top záberov dospeli viacúrovňovou vylučovacou metóde k trom najkrajším fotografiám a finálnej trojke výhercov.

Prvú cenu, crossový e-bike, vyhral Martin Ratkovský za fotografiu zachytávajúcu Zimné pádlovanie na Malom Dunaji:

Zdroj: Martin Ratkovský

​Druhú cenu, víkendový pobyt pre dve osoby v komplexe X-bioncs shere, získal Matej Kováč, ktorý odfotil Opustený čln pri Vojke nad Dunajom:

Zdroj: Matej Kováč

​Tretie miesto a víkendový pobyt pre štyri osoby v dobrodružnom domčeku na strome vyhral Dominic Ditri s fotografiou Ako vo sne...v mieste Dobrohošť:

Zdroj: Dominic Ditri

Súťaž Odfoť a vyhraj sa konala pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja v rámci projektu DANUBE BIKE&BOAT podporovaného programom spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko a konala sa od 15.10.2019 do 30.11.2019.

 (ts, ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.