FOTO: Hrôza. Takto vyzerajú smetné koše na zastávkach MHD

24.6.2019
0
Smetný kôš na zastávke Blumental

Zdroj: MÚ Staré Mesto

Páčil sa vám článok?

AKTUALIZOVANÉ o stanovisko magistrátu. Ak cestujete MHD či len chodíte po uliciach, určite ste si na viacerých miestach všimli nevysypané koše na zastávkach. Ľudia si sťažujú a ide o najfrekventovanejšie miesta. Veď posúďte sami.

Mnoho ľudí si na situáciu sťažuje. V tomto prípade však zodpovednosť nepadá na firmu OLO, ktorá smetiaky na zastávkach nespravuje. Tie sú v správe jednak Dopravného podniku, niektoré však podliehajú i súkromným firmám či priamo magistrátu. Na úvodnej foto vidíte napríklad stav smetného koša na zastávke Blumental.

A takto vyzeral smetný kôš na električkovej zastávke v nedeľu 23.6. na Hlavnej stanici:

Zdroj: MÚ Staré Mesto

A takto to vyzerá na Obchodnej ulici kúsok od Poštovej ulice:

Zdroj: nc

​O stanovisko sme požiadali Dopravný podnik Bratislava. "O čistotu na zastávkach MHD v uvedenej lokalite, teda i o vysýpanie smetných nádob sa stará Magistrát Hl. mesta SR – Bratislavy," zareagovala hoporkyňa DPB Adriana Volfová. 

"Ó zlej situácii s košmi vieme a reagujeme na ňu. Minulý týždeň prišlo k zmene dodávateľa a nový dodávateľ situáciu evidentne podcenil. Odstraňovať situáciu momentálne pomáhajú aj havarijné čaty, ktoré sme nasadili. Ak sa to radikálne nezlepší v najbližších dňoch, uplatníme všetky zmluvné mechanizmy, ktoré máme, vrátane uloženia pokuty prípadne odstúpenia od zmluvy," povedal nám hovorca magistrátu Peter Bubla. 

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.