Bratislavské mestské dni: Park na Račianskom mýte slávnostne otvoria, pripravený je pestrý program

15.4.2024
0

Zdroj: FB Matúš Čupka sa stará o Nové Mesto

Páčil sa vám článok?

Do Bratislavských mestských dní, ktoré sa konajú počas najbližšieho víkendu, sa zapojí aj mestská časť Nové Mesto. Pri tejto príležitosti slávnostne otvára park na Račianskom mýte, ktorý vlani prešiel rekonštrukciou. "Račko” v sobotu 20. apríla ponúkne pestrý kultúrny a športový program, no Bratislavské mestské dni v Novom Meste prinesú podujatia aj na iných miestach počas celého víkendu.

Ako nás informoval Jakub Lazarčík z referátu komunikácie miestneho úradu, slávnostné otvorenie parku ponúkne program pre všetky vekové kategórie.

Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na divadlo pre deti, diskusné fórum, detský orchester, hudobné vystúpenia či športové aktivity. Predstaví sa aj vietnamská, mexická a ukrajinská komunita. Program sa začne o 10:00 h a potrvá až do večerných hodín, keď ho uzavrie vystúpenie kapely Bad Karma Boy.

„Rekonštrukcia parku na Račianskom mýte priniesla kvalitný priestor na stretávanie sa, a vďaka podujatiu, ktoré tu pripravujeme počas Bratislavských mestských dní, toto miesto ešte viac ožije. Obyvateľky a obyvateľov nielen Nového Mesta pozývam, aby si prišli v sobotu 20. apríla užiť pekné mestské prostredie a program pre všetkých. Verím, že nás čaká krásny deň na Račku,“ pozýva na podujatie starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Matúš Čupka.

Program, ktorý myslí na všetkých

Súčasťou programu na „Račku“ budú i aktivity s dobročinným pozadím. Sociálny podnik Drevenô koliesko, ktorý zamestnáva ľudí v ťažkej životnej situácii, pripraví so "V rámci programu na Račku im chceme poskytnúť príležitosť zapojiť sa do diania a získať podporu od druhých. Životná situácia pre jednorodičovské rodiny či seniorov je často náročná, považovali sme za dôležité podať im pomocnú ruku aj týmto spôsobom,“ vysvetľuje Adriana Rabatinová, vedúca Oddelenia kultúry, športu a voľného času miestneho úradu.

Čistenie Filiálky či špacírku Novou tržnicou

Počas Bratislavských mestských dní si už vopred pripomenieme aj Deň Zeme, ktorý tento rok pripadá na pondelok 22. apríla. Pri tejto príležitosti sa v dopoludňajších hodinách uskutoční jarné upratovanie Filiálky. Stretnutie dobrovoľníkov, ktorí chcú po boku starostu priložiť ruku k dielu, je naplánované na 09:00 h na autobusovej zástavke Trnavské mýto smerom na Račianske mýto.

Záláujemcovia môžu počas víkendu 20. a 21. apríla v Novom Meste nazrieť, spoznať a objaviť staro-nové a netradičné miesta v inom svetle. Ako súčasť Dňa otvorených budov, vnútroblokov, ateliérov a centier sa uskutoční komentovaná prehliadka Novej tržnice na Trnavskom mýte. Prechádzka zákutiami ikonickej budovy mala veľký úspech počas vlaňajších Bratislavských mestských dní, a preto je súčasťou programu aj tento rok. Počet miest je limitovaný, je nutné sa vopred registrovať na kultura@banm.sk.

Okrem prehliadky Novej tržnice môžu Novomešťania absolvovať aj návštevu komunitnej záhrady Vinica Pionierska či objavovať zákulisie Strediska kultúry Vajnorská.

(ms)

Páčil sa vám článok?