Prezidentka sa prešla ulicami a navštívila prevádzky, ktoré boli dlhšie zatvorené
Zdroj: FB Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová sa prešla ulicami bratislavského Starého Mesta a zavítala aj do niektorých obchodov či reštaurácií, ktoré boli celé mesiace zatvorené.
"Navštívila som pracovníčky a pracovníkov v prevádzkach, ktoré boli vzhľadom na pandémiu dlhšie obdobie zatvorené – v gastre, v službách a v maloobchode," uviedla Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.
Všetci sa podľa prezidentky radujú z návratu do práce a tešia sa na svojich zákazníkov. Ľudia v prevádzkach sa jej priznali, že bez pomoci svojich rodín by neprežili. Ďalší minuli všetky úspory, ktoré si odkladali niekoľko rokov alebo sa museli zadlžiť.
V podniku na Kollárovom námestí.
"Skúsenosti so štátnou pomocou, o ktorú som sa zaujímala, boli tiež rôzne. Niektorí ju dostali, no vo výške, ktorá nepostačovala na dôstojné živobytie. Iní cez sieť pomoci prepadli. Boli to ľudia z rôznych generácií, s rôznou pracovnou skúsenosťou," dodala prezidentka s tým, že ľudí spája obava zo zajtrajška.
V rozhovore s ľuďmi pracujúcimi v uliciach.
Potreba kompenzovať straty z tohto obdobia a dodať ekonomike impulz na rozvoj a modernizáciu je preto podľa nej veľkou úlohou dneška.
Prezidentka pri Obchodnej ulici.
" Ďakujem všetkým za poctivú prácu, ktorou prispievajú k rozvoju Slovenska. K zajtrajšiemu sviatku vám želám, aby ste mohli pracovať v dôstojných pracovných podmienkach a s adekvátnym ohodnotením. A v neposlednom rade, aby ste svoju prácu mali radi," zakončila Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová vošla aj dovnútra niektorých prevádzok.
(ms)