• Aktuality
  • 20.08.2019 18:02

Máte oblečenie nazvyš? Prineste ho do Vagusu, ľudia bez domova potrebujú vašu pomoc

0 0

Ľudia bez domova potrebujú vašu pomoc aj počas leta. Ako informuje OZ Vagus, ktorí sa dlhodobo starajú o ľudí bez domova, v skladoch im urgentne chýba pánske oblečenie, hlavne spodná bielizeň, pánske ponožky, šiltovky a tenisky.

Ľudia bez domova potrebujú oblečenie nielen v mrznúcej zime, ale trápia ich aj letné horúčavy, ktoré u nás dlhšie pretrvávajú. V týchto horúcich dňoch potrebujú rôzne organizácie, ktoré sa starajú o neľahký život ľudí bez domova, vašu pomoc. V skladoch sa im momentálne míňa letné oblečenie, ktoré potrebujú aj prostredníctvom tejto výzvy doskladniť.

Zároveň vyzývajú, že prijímajú akékoľvek oblečenie, "prijímame aj všetko pánske a dámske letné oblečenie (najviac nám momentálne chýbajú ponožky, spodné prádlo, tenisky, šiltovky a uteráky, "informujú OZ na svojej sociálnej sieti.

Odovzdať ich môžete v dennom centre Domec na Mýtnej 33 v Bratislave od pondelka do piatku medzi 9-16 (s výnimkou utorka, vtedy je otvorené 13-15). Skôr ako prídete, ohláste sa vopred, buď telefonicky na 0910 302 257 alebo na email: patricia.kovalova@vagus.sk. OZ Vagus vopred ďakuje všetkým darcom.

OZ Vagus vzniklo v roku 2011, založili ho sociálni pracovníci, ktorí dlhodobo pracovali s ľuďmi bez domova. Hlavným cieľom vzniku združenia bolo vytváranie nových a inovatívnych služieb pre ľudí bez domova. Prvou takouto službou bol plánovaný vznik a otvorenie denného centra pre ľudí bez domova v Bratislave, ktoré v tej dobe v Bratislave neexistovalo.

(nc)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.