Horúčavy sa ešte vystupňujú. Kedy sa ochladí?

12.6.2019

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Bratislavčania, dnes a koncom pracovného týždňa nás čaká mimoriadna záťaž v podobe teplotných horúčav. Meteorológovia varujú a vydali na dnes výstrahu pred vysokými teplotami a v piatok dokonca vystúpia teploty až na 35 stupňov Celzia. Kedy sa však ochladí?

"Táto teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná,  ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká," uvádzajú na svojej stránke SHMÚ meteorológovia.
V piatok 14.6. to bude ešte náročnejšie, teplota stúpne v poobedňajších hodinách až na hodnotu 35 stupňov Celzia. Podľa dlhodobej predpovede to však na ochladenie nevyzerá. Na stránke accuweather.com uvádzajú až 6. júla dennú teplotu 23. stupňov Celzia. Počas celého júna by sa mali byť teda takéto horúce dni kontinuálne podobné. 
(nc)
Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.