V hlavnom meste sa rozsnežilo: SHMÚ varuje pred poľadovicou

20.12.2018
Sneženie

Zdroj: bal

Páčil sa vám článok?

Aktuálne v Bratislave sneží. Viaceré cesty sú pokryté vrstvou snehu, pod ktorou sa môže vyskytovať ľad. Buďte preto na cestách zvlášť opatrní.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1.stupňa, že v hlavnom meste sa dnes môže tvoriť poľadovica. Výstraha platí od 20.12.2018 05:00 do 22.12.2018 00:00.

Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra - rôzne typy vedenia..). 

Zdroj: KH

Podľa informácií portálu Imeteo.sk sa dnes cez sever Britských ostrovov ďalej na východ presúva hlboká tlaková níž, ktorá prinesie snehové zrážky už v dopoludňajších hodinách. Snežiť začne najskôr v západnej polovici Slovenska, postupne sa sneženie presunie aj nad východ Slovenska. Sneženie bude plošnejšie, no nebude intenzívne. Celková výška nového snehu by mala dosiahnuťod 1 do 5 cm, len miestami nasneží aj viac. Sneženie by malo ustať dnes večer a postupne sa očakáva zamračené počasie.

(nc)

Páčil sa vám článok?