Prezident záhradu sprístupní verejnosti

25.1.2007
0
Páčil sa vám článok?

Inauguráciu nového slovenského prezidenta sprevádzali v Bratislave a v jej centrálnej mestskej časti, rozsiahle bezpečnostné opatrenia a dopravné obmedzenia. Viaceré ulice boli v tento deň neprejazdné, čo výrazne skomplikovalo premávku v Starom Meste.

Podľa informácií mestskej polície, bolo v noci na utorok 15. júna z 37 bratislavských ulíc odtiahnutých 27 motorových vozidiel. Nočný poriadok zabezpečovalo 43 mestských policajtov a v deň inaugurácie v súčinnosti so štátnou políciou slúžilo 70 príslušníkov mestskej polície.

Rudolf Schuster sa po zložení slávnostného prezidentského sľubu poďakoval Bratislavčanom za milé a srdečné privítanie. Po príchode do Prezidentského paláca sa zaviazal, že Bratislave bude ako hlava štátu pomáhať naprávať krivdy, ktoré na nej boli napáchané v uplynulých rokoch. Oznámil, že jeho prvá cesta do krajských miest povedie práve do Bratislavy, kde sa stretne s primátorom mesta a starostami jednotlivých mestských častí.

V súvislosti s budúcim osudom Grassalkovichovej záhrady prezident Rudolf Schuster potvrdil svoj predvolebný sľub, že záhrada bude celá sprístupnená verejnosti. Podľa R. Schustera to síce spôsobí ťakosti jeho ochranke, ale ako zdôraznil, to je problém ochranky, nie prezidenta a občanov. Zostáva veriť, že rozhodnutie novej hlavy štátu je definitívne a prispeje aj k odstráneniu nevkusného plechového oplotenia, ktoré v súčasnosti oddeľuje prezidentskú časť záhrady od verejnej časti, ktorú spravuje mestská časť Staré Mesto. Grassalkovichova záhrada je pre verejnosť uzavretá od novembra 1997, keď sa začalo s jej kompletnou rekonštrukciou. Tá bola ukončená v uplynulých týždňoch s tým, že otvorená bude najskôr až po kolaudácii, ktorá je podmienená dobudovaním sociálnych zariadení.

(ado)

Páčil sa vám článok?