Srnky požierajú kvety z hrobov pri krematóriu

14.12.2006
0
Páčil sa vám článok?

Mám veľmi ťažké srdce na správu krematória. Myslela som si, že to bude dôstojné miesto posledného odpočinku mojej dcéry. Nie je.

Už dva roky sa pokúšam nájsť také kvety do vázy, či kvetináča, čo by nechutili srnkám. Nenašla som. Svoj boj som vzdala, keď už nepohrdli ani aromatickými kvetmi chryzantém. Stálo ma to veľa financií, námahy a premýšľania... Správa krematória o tom vie, rozprávala som sa s ľuďmi na zastávke...

To, že devastormi sú srnky, je nesporné, keďže zanechávajú neklamné stopy v podobe čiernych bodiek okolo celej náhrobnej dosky... Ďalšími vandalmi sú bezdomovci, tuláci, ktorí zase kradnú umelé kvety, vence, vázy... Nechajú po sebe spúšť.

Bola som toho už dvakrát svedkom. Strategicky sa rozmiestnia po horizontálnych chodníčkoch a prečesávajú hroby. Nič im neunikne. Myslím, že tak ako srnky, aj oni majú uľahčený prístup dierami v oplotení, ktorých je neúrekom tak zo severnej, ako i z južnej strany krematória.

Viera G., Bratislava
LIST ČITATEĽA

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.