• Zdravie a životný štýl
  • 08.11.2018 11:25

FOTO a VIDEO: Do kúpeľov Grössling prúdili davy Bratislavčanov - šancu vidieť ich máte ešte aj dnes či zajtra!

0 0
Zdroj: FB Bratislava

Tento týždeň sprístupnili interiér legendárnych kúpeľov Grössling na Vajanského nábreží. Pred budovou včera stáli ľudia v dlhom rade a poctivo čakali, kedy sa dostanú dnu, aby uvideli na vlastné oči bazén a priestory kúpeľov. Prehliadky pokračujú až do konca tohto týždňa...

Obyvatelia i návštevníci Bratislavy mali v stredu prvú príležitosť pozrieť si priestory kúpeľov Grössling, ktoré boli dlhé roky zatvorené, menili svojich majiteľov a pustli. Predtým, ako ich ukázali médiám, o čom sme písali TU, z nich vyvozil 22 ton rôzneho stavebného odpadu. Od včera mohli ľudia do nich nahliadnuť či poprechádzať sa po miestach a zákutiach kúpeľov, ktoré si najmä stredná a staršia generácia bratislavských rodákov môže pamätať z detstva či mladosti, keďže pred rokom 1989 slúžili aj ako plaváreň pre verejnosť. A vo veľkom ju využívali aj školy na plavecké kurzy. 

Zdroj: FB Bratislava

Naposledy tu boli členovia skupiny IMT Smile, členovia štábu a komparzisti pri nakrúcaní videoklipu k pesničke Tajné milovanie, ktorá vznikla v roku 2000. Pripomenúť si ju môžete tu:

Odvtedy boli ich priestory z bezpečnostných dôvodov zatvorené. Časť interiérov bola sprístupnená až včera, teda v stredu podvečer a jedinečnú príležitosť dostať sa dnu si nenechali ujsť stovky Bratislavčanov. Tí stáli pred budovou v dlhom rade, aby si kúpele Grössling pozreli. Ďalší záujemcovia budú mať rovnakú príležitosť aj dnes, teda vo štrvtok od 16. do 19. h a v rovnakom čase aj v piatok 9. novembra 2018. od 16. do 19. h. 

Zdroj: FB Bratislava

Zdá sa, že mnohých obyvateľov nášho hlavného mesta celkom potešilo, že sa po rokoch súdnych sporov podarilo mestu získať budovu kúpeľov Grössling späť a teraz už len zostáva veriť, že sa ju naozaj podarí  zrekonštruovať a opäť v nej začať prevádzkovať mestské kúpele.

(ars, foto: FB BA, video: YouTube, FB Bratislava, My Love)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.