V novom Polus Centre nájdete „všetko“

26.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

Už v novembri bude položený základný kameň Centra obchodu a služieb, ktoré bude stáť na parkovisku pred štadiónom Interu.

Podľa starostu Nového Mesta Richarda Frimmela bude veľkolepá stavba Polus Centra dokončená už v roku 2000 a mala by svojím spôsobom v menšom pripomínať Shopping City vo Viedni.

Stavba, ktorá sa pripravuje dva a pol roka, by mala v 1. etape stáť 3,5 miliardy korún, teda 100 miliónov dolárov. Podľa Frimmela by sa tento objekt mal stať centrom obchodu a služieb nielen pre obyvateľov Nového Mesta, ale aj pre všetkých Bratislavčanov a návštevníkov Bratislavy. Len kapacita podzemného parkoviska bude 1600 miest, v objekte budú obchody, kancelárie a ďalšie zariadenia.

„Na prízemí budú veľké supermarkety, na prvom poschodí množstvo malých obchodov, marketov, butikov, ktoré budú dopĺňať rôzne kultúrne ustanovizne, kiná, reštaurácie, kaviarne, fitness centrá a podobne, takže človek, keď vstúpi do areálu, nájde tam prakticky všetko,“ tvrdí starosta Frimmel. Podľa jeho slov sa na stavbe skoncentruje stavebná a dodávateľská sila z celého Slovenska. Objekt by mali stavať najlepšie a najväčšie slovenské firmy a výstavba by mala byť veľmi rýchla, čo je v záujme tak mestskej časti, ako aj samotných investorov. V rámci objektu budú postavené aj dve výškové budovy (pôvodne to mali byť mrakodrapy, ale Štátna letecká inšpekcia povolila výstavbu len v rozmedzí 16-20 poschodí).

Vybudovaním centra sa Vajnorská ulica podľa R. Frimmela stane akýmsi vstupným bulvárom do Bratislavy. Celková zastavaná plocha bude predstavovať 100 000 m2. V prvej etape budú 10 000 m2 tvoriť administratívne priestory, 30 000 m2 obchodné priestory a 40 000 m2 parkovacie plochy. V rámci výberového konania bola ešte v roku 1995 ako investor vybraná kanadská firma CEIC Holding Ltd. Toronto.

(pan)

Výstavba centra obchodu a služieb na Vajnorskej ulici bude dokončená koncom roka 2000, bude stáť 3, 5 miliardy korún a v menšom by mala pripomínať Shopping City vo Viedni.  V objekte budú supermarkety, obchody, kultúrne a administratívne zariadenia a v podzemí až 1600 parkovacích miest.
FOTO - archív

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie