• Zdravie a životný štýl
  • 05.08.2018 12:58

Vyšla vedecká monografia života Alexandra Dubčeka – pokrstia ju 21. augusta

0 0
Alexander Dubček
Zdroj: Pavel Šticha, citylife

Život Alexandra Dubčeka v kontexte doby a udalostí, spätých so životom hlavnej osobnosti Pražskej jari, sú témou novej vedeckej publikácie. Monografiu pod názvom Dubček vydáva v týchto dňoch Historický ústav (HÚ) Slovenskej akadémie vied (SAV).

O obsah 530 strán sa postarala takmer dvadsiatka slovenských a českých historikov. „Autori sú skúsení vedeckí pracovníci, ktorí sa špecializujú na danú oblasť a problematiku,“ ozrejmil hlavný autor publikácie, vedúci oddelenia najnovších dejín HÚ SAV Miroslav Londák.

„Publikácia sa venuje nielen samotnému A. Dubčekovi, ale zachytáva vývoj celého 20. storočia v jeho premenách až do obdobia Dubčekovej smrti. Práca prináša tiež zaujímavú informáciu o doterajšej literatúre, vrátane zahraničnej, ktorá sa venovala osobnosti A. Dubčeka," priblížil historik.

Dielo vychádza v slovenskom vydaní, pripravuje sa i verzia v anglickom jazyku. Oficiálny krst bude mať publikácia 21. augusta v Bratislave. Vydanie monografie podporila vláda SR v rámci programu podujatí realizovaných pri príležitosti tohtoročných osláv výročí významných dejinných udalostí.

(TASR, foto. abn)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.