Drotárska výstava láka na 2,5-metrový strom či bohatú prehliadku živočíšnej ríše

21.7.2018
Drotárska výstava 2018

Zdroj: Facebook/Viera Marion Rajnáková

Páčil sa vám článok?

Magistrát mesta organizuje výstavu drotárskej produkcie občianskeho združenia Galéria drôtu. Táto zaujímavá výstava trvá do konca augusta, kedy sa bude konať finisáž s vyhlásením súťaže o 3 najzaujímavejšie diela. Témou tohto ročníka je Drôtená ZOO – Tradícia a súčasnosť v drotárskej tvorbe

Tohtoročnou témou je ZOO a návštevníci sa môžu tešiť na bohatú prehliadku živočíšnej ríše. Medzi vystavenými exponátmi nájdete napríklad slony, žirafy, jeleňa, koníky, veveričky alebo aj vtáctvo a mnoho iných. Taktiež si na svoje prídu aj dospelí, ktorí sa môžu kochať modelmi domov, kostolov, či dopravných prostriedkov. Taktiež budú vystavené vzácne historické kusy na pamiatku zosnulých autorov, ale aj diela zo súkromných zbierok alebo z vlastnej zbierky občianskeho združenia. Pre dámy sú pripravené šperky, ktoré si môžu aj zakúpiť.

Zdroj: Facebook/ Viera Marion Rajnáková

​Táto výstava sa teší obľube, keďže minulý rok ju navštívilo za 2 mesiace 12 800 návštevníkov z 55 krajín. Tak ako aj po minulé roky bude tohto roka vystavený 2,5 metrový strom – lipa, ktorý zhotovilo OZ Drôtená galéria a na jeho tvorbe sa podieľal výtvarník, kováč a 25 drotárov. Témou minulého ročníka bol vodný svet a ryby. V kovovej konštrukcii pripomínajúcej akvárium „plávalo“ vo vzduchu 60 rýb a rybičiek.

(bratislava.sk, nc)

Páčil sa vám článok?