• Zdravie a životný štýl
  • 16.04.2018 09:09

Aj v Dúbravke sa chystajú na Deň zeme - upratovací víkend potrvá tri dni

0 0
Zdroj: MČ Dúbravka

Nebyť ľahostajný, priložiť ruku k dielu, mať dobrý pocit, ísť príkladom. S takými cieľmi organizuje mestská časť Bratislava – Dúbravka veľké upratovanie pri príležitosti Dňa Zeme. Deň Zeme bude v Dúbravke trvať tri dni, od piatku 20. apríla do nedele 22. apríla.

V piatok pôjdu príkladom zamestnanci miestneho úradu Dúbravka. „Pustíme sa do kompletnej úpravy a upratovania využívaného Parku Pekníkova v strede mestskej časti a aj iných lokalít,“ hovorí dúbravský starosta  Martin Zaťovič.

Upratovanie na Pekníčke je otvorené i pre verejnosť. Pre všetkých je určená aj víkendová výzva, pokračovať v zveľaďovaní Dúbravky celý víkend a na rôznych miestach súčasne.  Mestská časť poskytne vrecia a jednorazové gumené rukavice, zabezpečí tiež odvoz odpadu.

Potrebné je prihlásiť sa na mailovej adrese kotvasova@dubravka.sk a uviesť meno, priezvisko, telefonický kontakt, miesto, kde bude brigáda realizovaná a počet ľudí, ktorí sa zúčastnia. Výdaj vriec bude prebiehať od  16. do 19. apríla na miestnom úrade Pri kríži 14.

Súčasťou Dňa Zeme je aj „ekohra“ pre všetkých, ktorí sa zapoja skrášľovania mestskej časti. Stačí odfotiť lokalitu pred a po uprataní, zaslať fotky mailom na tlacove@dubravka.sk a hrať o prémiový kompostér. Do súťaže ho venovala a Deň Zeme, ktorý trvá v Dúbravke tri dni, tak podporila firma JRK Waste Managment. Navyše každý, kto sa k Dňu Zeme pridá, je pozvaný na guláš. Ten sa bude podávať v sobotu 21. apríla od 12-tej v Dúbravskom múzeu na ulici Pod záhradami.

(ts, foto: MČ Dúbravka)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.