• Zdravie a životný štýl
  • 20.07.2017 11:40

FOTO: Čo to stváral obnažený muž na zastávke MHD?

0 0
Zdroj: Facebook

Okoloidúci na zastávke električiek pri Botanickej záhrade dnes ráno neverili vlastným očiam, keď videli ako do pol pása vyzlečený muž leží na asfalte, nohy má zakliesnené o zábradlie a vyzerá ako by sa tam snažil cvičiť...

Jeden z okoloidúcich Bratislavčanov neznámeho muža pri cvičení z diaľky vyfotografoval a snímku zavesil na známu sociálnu sieť do skupiny venovanej mestskej hromadnej doprave. Napísal k nej aj vtipný sprievodný text: Pozor z botanickej sa prechodne stala posilka. Za brušákmi nasledoval sparing s duchom majstra pai mei-a. Páči sa mi takáto iniciatíva DPB „fit aj v mhd". Celá akcia je vraj pod záštitou patróna električkových zhybov, surfovania na suchu a športov pridružených. Veľká vďaka mu za to."

Vyzerá to tak, že muž sa naozaj rozhodol skrátiť si čakanie na električku v horúcom letnom počasí cvičením s vlastnou váhou, ktoré sa nazýva aj kalistenika. Jej korene siahajú až do antiky. Tréning starovekých bojovníkov zahŕňal v sebe gymnastiku skombinovanú s jednoduchými silovými cvikmi s vlastnou váhou. Tento prístup im pomohol zlepšovať stavbu svalov, pružnosť, silu, dynamiku a tiež flexibilitu pohybu pri zachovaní zdravých šliach a kĺbov. Niekoľko vyznávačov tohto typu cvičenia sa pravidelne stretáva na bratislavskej Kuchajde, kde sú inštalované rôzne kovové zábradlia, hrazdy, preliezačky a konštrukcie, ale ako vidno, tak v prípade núdze poslúži aj červeno-biele zábradlie na električkovej zástavke. Autor fotografie je zase presvedčený, že by mohlo ísť o vyznávača šaolinu. „Jeho majstri cvičia zásadne nahí od pol pása hore alebo ako to oni volajú „je mi teplo, keď si z rána strelím do kábla."

Zdroj: abn

(ars, foto: fb, abn)  

 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.