V Biskupiciach pribudli nové smetné nádoby

6.12.2009
0
Páčil sa vám článok?

Od posledného júlového týždňa je v Podunajských Biskupiciach rozmiestnených 123 nových smetných nádob. Jedným z dôvodov ich rozmiestnenia bol nedostačujúci počet smetných nádob, ktoré sa často stávali terčom vandalov a boli postupne ničené.

Mestská časť preto v marci 1999 rozhodla o vypísaní verejnej súťaže na osadenie a údržbu smetných nádob. Zúčastnili sa na nej 4 firmy. Víťazom verejnej súťaže sa stali napokon dve firmy. Dôvodom rozhodnutia výberovej komisie bolo, že Podunajské Biskupice sa skladajú z dvoch častí - starej (rodinné domy) a novej časti (sídlisko) - pričom každá z týchto častí má iné potreby.

Pre potreby novej časti boli vybrané nádoby CITY BIN s obsahom 40 litrov, pre potreby starej časti nádoby ROTO. Rozmiestňovanie smetných nádob sa uskutočnilo na 3 etapy. Počet 123 smetných nádob nie je konečný, v budúcich rokoch sa bude postupne zvyšovať.

Roman Vavro

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.