Vybudujú nové chodníky a parkoviská

13.12.2006
0
Páčil sa vám článok?

Mestská časť Karlova Ves spravuje vyše 27 kilometrov komunikácií, viac ako 30 kilometrov chodníkov. Vlani na rekonštrukciu týchto komunikácií preinvestovala vyše päť miliónov korún.

„Opravili sme 42 priechodov pre chodcov, vytvorili 82 bezbariérových chodníkov, rekonštruovali poškodené schody, opravili povrch rozbitých vozoviek a chodníkov,“ uviedol starosta Karlovej Vsi Bystrík Hollý.

V najbližšom čase vybudujú chodník na úseku Karloveská ulica - Jurigovo námestie, opravia asfaltové kryty na chodníkoch napríklad na Adámiho ulici a spojnici medzi Líščím údolím a ulicou Pod Rovnicami. Táto oprava bude spojená aj s vybudovaním kanalizačnej vpuste. Metská časť začne aj s opravou asfaltových povrchov na vozovkách, ktoré poškodila tohtoročná zima.

Ako dodal B. Hollý, pre zvýšenie bezpečnosti na cestách mestská časť uskutoční v máji vyznačenie priechodov pre chodcov. Nepriaznivú dopravnú situáciu na Segnerovej ulici na úseku pred domami č. 4 a 6, kde na úzkom priestore (bez vyhradeného chodníka pre chodcov) pomedzi zaparkované autá prechádzajú vozidlá v oboch jazdných smeroch, vyriešia v najbližšom čase zjednosmernením tejto ulice.

Nedostatok parkovacích miest v Karlovej Vsi mestská časť rieši postupným dobudovávaním nových parkovísk. V tomto roku chcú doriešiť parkovisko na Borskej ulici a pripravujú zámer vybudovať parkoviská na Fadruszovej a Donnerovej ulici.

(ver)

Páčil sa vám článok?