FOTO: Ako po komplexnej rekonštrukcii vyzerá stredisko kultúry na Vajnorskej?

31.7.2021

Zdroj: FB R.K.

Páčil sa vám článok?

Novomestské stredisko kultúry na Vajnorskej č. 21 je hotové, vynovené a zrekonštruované. Keď sa začalo s prestavbou objektu, v ktorom sa spoločenská sála nachádzala, tak sa verejnosť obávala, že spolu so samoobsluhou zmizne aj tento kultúrny stánok, ale nestalo sa tak. Starosta MČ Bratislava Nové Mesto Rudolf Kusý sa na sociálnej sieti pochválil aktuálnymi fotografiami "ObKaSS-u"...

Obyvateľom Nového Mesta sa pri vyslovení skratky ObKaSS (Obvodné kultúrne a spoločenské stredisko) vybaví asi pôvodná podoba Strediska kultúry na Vajnorskej č. 21. Súčasťou nevábne vyzerajúce okachličkovaného objektu bola aj samoobslužná predajňa potravín, v ktorej sa v posledných rokoch nachádzala aj vývarovňa s jedálňou.

Zdroj: FB Stredisko kultúry

"Ďakujem všetkým kolegom, ktorí na tom robili. Pani kolegyni Ing. arch. Hostačnej za veľkú trpezlivosť s investorom, môjmu kolegovi vicestarostovi Ing. arch.Petrovi Vaškovičovi, ktorý dozeral na to, aby všetky práce boli kvalitné a zároveň čo najhospodárnejšie. Stredisko je pripravené na vašu skorú návštevu, preto verím, že pani riaditeľka Mária Priečinská pripraví, pokiaľ to pandemická situácia umožní, pre vás pekný kultúrny program. Zaslúžia si ho vynovené priestory, aj vy," prihovoril sa obyvateľom MČ Nové Mesto ich starosta Rudolf Kusý na sociálnej sieti. 

Zdroj: Google Maps

V júli 2019 sa okoloidúcim naskytol takýto pohľad na prebiehajúcu rekonštrukciu budovy, v ktorej sídlilo aj Stredisko kultúry, kam chodili miestni občania napríklad aj voliť...​

"Určite ste si všimli, že zároveň sa zrekonštruovala aj budova bývalej Poľnobanky, ktorá je pri stredisku kultúry. Roky chodili za nami investori a všetci mali rovnakú predstavu: že si zrekonštruujú vysokú budovu, „napchajú“ tam byty a apartmány a miestne potraviny predajú, aby mali hneď časť nákladov naspäť. Tvrdili nám, že potraviny tam musia byť, lebo je to služba obyvateľom. Keďže som miestny, len som sa usmial – lebo od čias socializmu (kedy tam potraviny naozaj boli nevyhnutné) pribudol neďaleko Polus (dnes Vivo) a len kúsok sú tu na Škultétyho aj veľké potraviny Lidl. Na našu otázku, kde budú ľudia parkovať, nám vtedy odpovedali: veď teraz má budova šesť parkovacích miest, tak aj potom ich bude mať toľko... Jasne sme im povedali, že jediná možnosť je tú budovu zbúrať a postaviť parkovací dom. Je predsa normálne, aby k bytom zabezpečili aj parkovacie miesta! Trvalo to dlho, ale je to konečne hotové – a k zrekonštruovanému domu je aj parkovací dom, aby noví obyvatelia neparkovali kade-tade po uliciach a cestách, ale mali svoje miesta," dodal Kusý.

(ars)
Páčil sa vám článok?