Nad Lúčkami sa začalo stavať

30.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

V uplynulých dňoch položili na pomedzí Dlhých Dielov a Kútikov základný kameň prvého polyfunkčného obytného domu Nového bratislavského centra.

V prvom polyfunkčnom dome, ktorý bude stáť na južnom svahu sídliska Dlhé Diely v blízkosti hlavnej mestskej cesty, bude 47 bytov, podzemné garáže, kompletná občianska vybavenosť a fitnesscentrum.

V krátkom čase by sa malo začať s výstavbou ďalších objektov v tejto lokalite nazývanej Nad Lúčkami, kde na ploche 70 m2 majú vybudovať objekty s vyše 600 novými bytmi. Okrem toho má byť v Novom bratislavskom centre množstvo obchodov, služieb, butikov, obchodné galérie, reštaurácie, kaviarne, bary, kino, divadlo, športové centrum.

Výstavbu prvého objektu Nad Lúčkami zabezpečuje Stavebné družstvo Lúčky, hlavným garantom je spoločnosť TatraReal, a.s. Stavba má byť dokončená do 14 mesiacov, prví obyvatelia sa sem budú môcť nasťahovať už začiatkom roku 2000.

(brn)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.