Inšpirácia pre architektov: V Primaciálnom paláci sa koná medzinárodná konferencia k zdravému bývaniu

14.3.2019
0

Zdroj: Magistrát

Páčil sa vám článok?

Rozšírenie povedomia o potrebe zvýšenia energetickej hospodárnosti budov a adaptácia budov a obytného prostredia na zmenu klímy. To sú základné témy medzinárodnej konferencie na tému zdravého bývania, ktorá sa koná vo štvrtok od 14.00 h v Zrkadlovej sieni bratislavského Primaciálneho paláca.

Konferenciu organizuje Útvar hlavnej architektky mesta Bratislava a podujatie sa koná v rámci osvetovej kampane "Bývajme zdravo!". Na konferencii svetoví architekti z Viedne a Paríža predstavujú ich projekty obnovy a tiež súčasné spôsoby a štandardy vo výstavbe v európskom kontexte. "Ambasádori kampane "Bývajme zdravo!" predstavia súčasné témy v tvorbe mestského prostredia, navrhovania budov a obnove súčasného bytového fondu v kontexte zmeny klímy a energetickej hospodárnosti objektov," spresňuje hlavné mesto na svojom webe.

Cieľom konferencie je ukázať architektom, stavebným inžinierom, verejným činiteľom i zodpovedným úradníkom súčasné trendy a možnosti pri obnove a výstavbe bytového fondu s ohľadom na prebiehajúcu zmenu klímy a zvýšenie požiadavky na energetickú hospodárnosť budov. Podujatie sa sústredí na témy, ako sú energetická hospodárnosť bytového fondu, obnova panelových bytových domov, súčasne trendy a príklady obnovy bytových domov v zahraničí či architektúra a územné plánovanie v kontexte zmeny klímy.

Zdroj: Magistrát

​Počas podujatia prebieha prezentácia posterov študentských výstupov z workshopu Panel_LUCK. Zmiešané tímy študentov z fakulty architektúry a stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave počas štvordňového workshopu navrhovali rekonštrukciu panelového bytového domu a jeho okolia v bratislavskej Petržalke. Viac informácií môžu nájsť záujemcovia na webe hlavného mesta.

(TASR)

Páčil sa vám článok?