• Výstavba
  • 31.03.2018 12:32

Smutne známy Pentagon prechádza veľkou premenou. Zvonku i zvnútra

0 0
Pentagon
Zdroj: FB Eurostav Slovakia

Bytovka opradená zlou povesťou - Pentagon v bratislavskej Vrakuni, sa začína meniť. Vlastníci tunajších bytov sa rozhodli zmeniť túto pochmúrnu budovu na nepoznanie.

Rekonštrukcia prebieha vo vchodoch číslo 40-42 (Stavbárska ulica) a je naozaj rozsiahla. „Práce budú stáť zhruba 2  milióny eur,“ prezradil nám Tomáš Hrnčár, obchodný riaditeľ spoločnosti Eurostav Slovakia, ktorá ich realizuje. 

Zvonku sa budova zatepľuje, po novom dostane bielo-sivo-zelený nádych, pričom zelená má symbolizovať nádej na krajšie bývanie. Veľa sa však zmení i dnu. „Vo vnútri sa odstraňuje pôvodné PVC a nahrádza sa keramickou dlažbou, ďalej je to vyspravenie a maľovanie stien, osadzovanie nových oceľových bezpečnostných dverí, monitorovacie bezpečnostné systémy... Pôvodné copillitové zasklenia schodísk a spoločných priestorov sa nahradili domurovaním a novými plastovými oknami v súlade s projektovou dokumentáciou. Budú sa meniť aj okná v bytoch, ktoré ich ešte vymenené nemali,“ vymenúva Hrnčár.

Zdroj: FB Eurostav Slovakia

​Vymenia i rozvody, elektroinštaláciu či výťahy. Rekonštrukciu si zaplatia samotní obyvatelia, ktorým sa podarilo cez svojho správcu vybaviť úver v Štátnom fonde rozvoja bývania s 0% úrokom. Ten síce musia splácať, ale ušetria si náklady na neustále opravy, ktoré si budova vyžadovala.

Práce by mali byť hotové do konca roka.

(ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.