• Výstavba
  • 03.02.2018 08:44

Staré Mesto pripravuje výstavbu nového zariadenia opatrovateľskej služby

0 0
Centrum opatrovateľskej služby
Zdroj: Staré Mesto

Na rozšírenom zasadnutí sociálnej komisie predstavil starosta Starého Mesta Radoslav Števčík poslancom projekt výstavby zariadenia opatrovateľskej služby na Palárikovej ulici.

„Som rád, že po dlhých desiatich rokoch a niekoľkých zmenách účelu využitia pozemku na rohu Dobšinského a Palárikovej, sme sa priblížili k výstavbe tohto nového moderného zariadenia,“ povedal starosta Radoslav Števčík. Väčšina prítomných poslancov projekt podporila.

ZOS na Palárikovej nahradí doterajšie tri ZOS, ktoré sídlia v nevyhovujúcich podmienkach v bytových domoch. Po zmene zámeru z minulého volebného obdobia stavať tu bytový dom vyrastie na pozemku bývalej materskej škôlky zariadenie so 42 lôžkami. Okrem týchto miest na prechodné ubytovanie odkázaných pribudnú priestory na fyzioterapiu a ergoterapiu. Nové zariadenie bude schopné pripravovať stravu pre všetky staromestské zariadenia pre seniorov a takisto tu bude práčovňa s dostatočnou kapacitou. „Ak úspešne dokončíme povoľovacie konanie a verejné obstarávanie zhotoviteľa, mohli by sme ešte na začiatku leta začať s výstavbou,“ dodal Števčík.

VIZUALIZÁCIE:

V Starom Meste vyrastie nové opatrovateľské centrum

​(ts, ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.