V novembri pri Zlatých pieskoch otvoria najväčšie nákupné centrum na Slovensku

2.10.2006
0
Páčil sa vám článok?

Neďaleko Zlatých pieskov, hneď vedľa hypermarketu TESCO, vyrastá nové nákupné centrum Shopping Palace, ktoré sa po dokončení stane najväčším svojho druhu na Slovensku.

Nákupné centrum Shopping Palace, ktorého základný kameň slávnostne položili 18. mája, nebude bežným hypermarketom. Vďaka veľkosti pozemku s rozlohou 450-tisíc metrov a jeho tesnému susedstvu s rekreačným areálom Zlaté piesky tu už v blízkej budúcnosti majú pribudnúť ďalšie zariadenia, čo umožní spojenie nakupovania s aktivitami na voľný čas, zábavu a šport.

Nákupné centrum Shopping Palace, ktoré sa už stavia a má byť otvorené už v novembri tohto roka, sa bude vyznačovať nadčasovým architektonickým riešením a priestorovou veľkorysosťou. Buduje sa podľa najmodernejších svetových poznatkov v oblasti projektovania nákupných centier. Jeho vybudovanie je však len jedným z krokov: susediace už existujúce centrum značkových obchodov sa v rovnakom čase prebuduje na supermoderné centrum nábytku.

Spolu s hypermarketom TESCO tak od jesene tohto roka na severovýchode Bratislavy bude návštevníkov očakávať „nákupný raj“ s celkovou rozlohou viac ako 55-tisíc štvorcových metrov s vyše 3000 nadzemnými parkovacími miestami. Priamo pri novom nákupnom centre bude vybudované aj moderné administratívne centrum s plochou asi 5000 štvorcových metrov.

V ďalšej fáze výstavby, ktorá je naplánovaná na budúci rok, sa celková predajná plocha rozšíri až na 75-tisíc štvorcových metrov. Vrátane tejto fázy tak celkový objem investícií skupiny Soravia, ktorý celý projekt realizuje, dosiahne v tom čase sumu zhruba 125 miliónov eur, teda asi päť miliárd korún.

V blízkosti jazera Zlaté piesky pribudnú zariadenia pre oddych, zábavu a šport, čím vznikne jedinečná lokalita, ktorá bude, podobne ako viedenský Donauinsel, zároveň spĺňať úlohu mestskej rekreačnej zóny. O jej konkrétnej náplni sa zatiaľ nerozhodlo, táto otázka je ešte predmetom intenzívnych konzultácií vedúcich projektu s predstaviteľmi mesta. Podľa predstáv investora by však táto lokalita mala vďaka zvoleným riešeniam, polohe, dopravnému napojeniu a možnostiam ďalšieho rozširovania jasne „vyčnievať“ nad všetkými doteraz existujúcimi nákupnými centrami na Slovensku.

(lau)

Páčil sa vám článok?